Lodos Antik

Typ
ruční
Ruční

• , zakoupeno v BUNA CAFÉ

• Mele velmi lehce, není potřeba na otáčení vynakládat velkou sílu. Je to ale vykoupeno tím, že (oproti jiným mlýnkům) mele pomaleji.
    • Kávu mele velmi stejnoměrně.
    • Hrubost mletí se dá nastavit ve velkém rozsahu, přičemž nejjemnější je už opravdu na prach. Pro použití v pressovači mám nastaveno cca v horní třetině.
    • Navzdory kvalitnímu mlecímu ústrojí bych měl výhrady k provedení. Hřídel se otáčí v plastovém pouzdru -> uvidíme jak dlouho vydrží než se vytvoří vůle. Taky v horní části mlýnku (prostor kam se sypou zrnka) by mohl mít dřevo lépe opracované (je "chlupaté"). Ničemu to nevadí ale kazí to výsledný dojem.
    • Jak už jsem psal výše, pro namletí kávy po třeba více otáček.

Za vynaložené peníze výborný mlýnek, který kvalitně mele a vypadá robustně (až na plastové uložení).

Doporučuji všem.

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Hezký vzhled, perfektní mletí kávy.
    • Namletá káva zapadává do spodní části mlýnku, ne 100% vysypání kávy a čistění mlýnku.

Mlýnek je větších rozměrů, nicméně krásný doplněk do kuchyně a hlavně skvělá funkčnost až na drobný neduh na spodní části mlýnku v podobě zapadávání namleté kávy, což neumožní 100% vysypání, příp. čištění. Jinak doporučuji:-)

Vše proběhlo v pořádku, doporučuji

Nastavení hrubosti mletí
Typ
ruční
Ruční

10 let záruka! Kvalitní mlýnek od české firmy s více než 80letou tradicí...10 LET ZÁRUKA!

Kávomlýnek Lodos Antik v černém provedení je vyroben ze šedého kovu a tmavě mořeného lakovaného bukového dřeva.

Obrázek je pouze ilustrativní - mlýnek je ve skutečnosti šedý, nikoliv stříbrný, a má trochu pozměněný vršek držící kličku.

Obrázek je pouze ilustrativní, některé kusy se mohou mírně lišit - u některých je barva kovu nádobky spíše šedá, u některých je rukojeť placatá.

Mlýnky na kávu značky Lodos jsou osazeny ocelovými frézovanými mlecími strojky, které jsou zhotoveny na automatických strojích a jsou odborně kaleny. Tento osvědčený způsob výroby zaručuje velmi dlouhou životnost. Udávaná záruka na mlecí mechanismus činí 10 let, ale z praxe můžeme konstatovat, že mlýnky můžete při správném zacházení používat desítky let. K tomuto tvrzení výrobce opravňuje skutečnost, že mlýnky, které nezměněnou technologií vyrábějí již téměř 90 let, jsou stále plně funkční. Systém seřízení pomocí regulační matky či šroubku umožňuje nastavení jemnosti mletí na požadovný stupeň od velmi hrubého mletí až po velmi jemné. Toto souvisí se zvoleným způsobem přípravy kávy.

Dřevěná těla mlýnků jsou vyrobena z bukového dřeva. Velký podíl ruční práce při výrobě dělá z každého kusu originál. Skříňky většiny kávových mlýnků jsou spojovány tradiční starou technologií cinkového spoje zdobeného intarzií. Tato výroba vyžaduje vysoce kvalitní řemeslnou práci, aby bylo dosaženo požadované přesnosti a kvality. Toto platí i o povrchové úpravě. Mlýnky Lodos jsou přírodní lakované a nebo mořené v příslušném barevném odstínu a následně lakované.

• Lehký chod díky dlouhé rukověti.
    • Pěkný vzhled.
    • Kvalitní strojek z kalené oceli. V porovnání s jinými mlýnky krásně zabírá.
    • Kvalitní povrch. Po deseti letech nemá viditelné vady (oprýskání, ohmatání). Vypadá pořád jako nový.
    • Velký obsah - namelu celé rodině najednou :-)
    • Uvítal bych lepší "interiér" - spodní část mlýnku se hůře čistí (fuky mezi dřevem a plechem u dna).

Klady jasně převažují.
    Používáme ho již desátý rok - téměř denně. Projevila se pouze drobná uvolnění:
    1. seřizovač hrubosti. Při mletí ho držím prstem. Díky kvalitní mosazi to lze lehce upevnit důlčíkem.
    2. držadlo kličky. Též snadno opravitelné.

Bude sloužit ještě dlouho.

• , zakoupeno v BUNA CAFÉ

• Kávu mele velmi stejnoměrně.
    • Jak už jsem psal výše, pro namletí kávy po třeba více otáček.

Doporučuji všem.

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Hezký vzhled, perfektní mletí kávy.

Vše proběhlo v pořádku, doporučuji

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• krásný kávomlýnek, mletí jde velmi lehce, káva je jemně namletá, doporučuji

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Velky mlýnek na více káv , dobře se drží . Víc zatím neposoudím je to dárek vzhledově krásný.
    • Po otevření zásobníku namlete kávy mě trochu zarazilo to že dřevo je jen uřezané a neobroušené lezou z něj třísky ( piliny) . Za ty peníze myslím že by mohli vylepšit.

Mlýnek je krásný doufám že dobře poslouží.

• krásný,výborně mele.

vybrala jsem ho pro manžela,který miluje čerstvě umletou kávu.je maximálně spokojený..

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

Koupila jsem ho dceři na vánoce,jelikož se jí líbil.Mě se líbí taky a jestli bude i tak dobře mmít kávu,stálo to za to.

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Mlecí kameny - dobře mele, káva se nepřepálí. Stavitelná hrubost mletí.
    • V prostoru mezi plechovým tělem nádoby a dřevěným dnem zůstává zbytek namleté kávy, obtížněji se to čistí.

Spolehlivý mlýnek. Tělo nádoby má poměrně velký průměr, takže se může při mletí hůře držet - zvláště pro osoby s malýma rukama. Ale jinak jsem spokojen.

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• přírodní materiály bez plastů
    • český výrobek
    • vizuálně dokonalý, obrázek klame a ubírá kvalitu
    • záruka na mlecí kameny
    • mlýnek nemá logo výrobce
    • nemá výrobní číslo

krása, krásný materiál, pěkná laskavá poctivá česká práce.žádná plastická hmota!je to takový Harley-Davidson mezi kávovými mlýnky.jako u každé pořádné mašiny i takový kávový Harley potřebuje seřídit.to se provádí pootočením seřizovací matky pod klikou mlýnku-nastavíme hrubost mletí a samozřejmě tím i rychlost.doporučuji všem, které přitahuje poctivá řemeslná práce, atmosféra babičkovské pohody a dětství...exkluzivní strojek pro ty, kteří milují tajuplné příběhy a vůni čerstvě namleté kávy...