CATLER CG 8010

Regulace jemnosti mletí
Displej
Nastavení hrubosti mletí

• , zakoupeno v Kopi Luwak

• zajímavý design a hodí se ke kávovaru téže značky, teprve se s ním učím zacházet, ale už teď mohu říci, že není nad čerstvě namletou kávu
    • snad že jenom mele a mele a mele (-:
    • vzhledem k tomu, že se jedná o jednoúčelový přístroj do domácnosti, by mohl být o něco levnější

Dlouho jsem si ho přál a čekal, až jej někde zlevní, což se nakonec nestalo, dostal jsem výhodnou nabídku na nový model CG 8030, i tak ale stál víc, než jsem si původně představoval. Přání jsem si tedy vyplnil, ve finále ale stejně zjišťuji, že je to jen další krám do domácnosti.

• , zakoupeno v PENERINI

• Kvalita materiálů a zpracování.
    • Design.
    • Ovládání a široké možnosti nastavení mletí.
    • Do zásobníku na kávová zrna se nevejde celé 500g balení kávy (jen odhadem tak 450g), vždycky tak něco zbude.

Kvalitní býrobek

Nastavení hrubosti mletí

Automatický mlýnek na kávu

Základní popis

- Automatický mlýnek na kávu
- Vhodný pro mletí zrnkové kávy
- Praktický zásobník na kávová zrna s obsahem 450 g a unikátním vnitřním systémem zamykání / odemykání pro snadné přenášení
- Vzduchotěsné víčko zásobníku na kávová zrna pro zachování maximální čerstvosti kávových zrn
- Nerezový kónický mlýnek redukuje teplotu při mletí a tím chrání olejovou složku kávových zrn proti poškození
- Tepelná pojistka proti přehřátí motoru
- Ochranný systém proti spouštění naprázdno a nesprávně nainstalovaném mlýnku
- Unikátní mlecí komora minimalizuje tření kávových zrn před dávkováním
- Nerezová základna mlýnku vybavena protiskluzovými nožkami
- Podsvícený LCD displej pro zobrazení nastavení mlýnku, počtu dávek/šálků kávy a osobního nastavení
- Barevné podsvícení tlačítek
- Alternativní spuštění/ukončení mletí prostřednictvím spínače držáku filtru
- Vyjímatelná odkapávací miska pro snadné čištění
- Úložný prostor pro přívodní kabel ve spodní části přístroje

Funkce

- Režim úspory energie – po 5 minutách nečinnosti se přístroj automaticky přepne do pohotovostního režimu
- Otočné tlačítko nastavení hrubosti mletí
- 25 nastavení hrubosti od espressa po French Press
- Otočný ovladač ADJUST AMOUNT pro úpravu přednastaveného množství mleté kávy
- Tlačítko AMOUNT pro výběr počtu dávek nebo šálků
- Tlačítko START/CANCEL pro spuštění/ukončení mletí

Příslušenství

- Dva nástavce držáku filtru (50 – 54 mm / 58 mm)
- Praktická dóza na mletou kávu pro skladování namleté kávy
- Víčko dózy s jedinečným systémem zavírání prostřednictvím posuvné záklapky
- Čisticí kartáček pro odstranění zbytků namleté kávy

Technické specifikace

- Příkon: 165 W
- Použité materiály: nerezová ocel
- Rozměry (š×h×v): 15,5 × 22 × 40 cm
- Hmotnost: 2,63 kg

• , zakoupeno v Kopi Luwak

• snad že jenom mele a mele a mele (-:

• , zakoupeno v PENERINI

• Kvalita materiálů a zpracování.
    • Design.
    • Ovládání a široké možnosti nastavení mletí.

Kvalitní býrobek

• + jednoduchý podsvícený displej s ukazatelem hrubosti mletí a přípravy kávy
    • + nastavení hrubosti mletí ovládacím kolečkem na pravé straně kávomlýnku
    • + počet dávek lze nastavit pomocí tlačítka na displeji (max. 8) nebo pákou lze zapnout a vypnout kávomlýnek ve spodní části.
    • + násypku před vyjmutím zablokuje otočným uzávěrem, takže káva zůstává uvnitř.
    • + jednoduché čištění mlecích kamenů
    • + pod výsypkou je plastová miska kopírující tělo kávomlýnku a pomocí magnetu drží pevně, můžete vyjmout a umýt.
    • + držáky na dvě různé velikosti páky funguje také na přitažení magnetem
    • + uzavíratelná nádobka na namletou kávu
    • + nízké otáčky mletí
    • + není hlučný
    • + po 5 minutách, když už nemelete kávu, se automaticky vypne
    • + vyhovuje všem přípravám kávy
    • + káva je studená po namletí a má silné aroma = nepřepaluje se
    • - po 7 měsících provozu se kávomlýnek rozjel a po ca. 3 sekundách se zarazil, kávu jsem přebral, vyčistil vysavačem a kávomlýnek se opět zadřel. Tak jsem vytáhl starého krupse, abych zjistil, jestli káva není moc tvrdá. Nebyla, krups to zvládl .Napsal jsem reklamaci. Servis byl rychlý a za ca. 7 dnů jsem měl mlýnek zpět z opravy. Byla provedena výměna motoru, převodovky a mechanické části. Takže z původního mlýnku zbyl plášť a displej.
    • - nelze dělat seřízení mlýnku
    • - i ten nový motor začínám dost cítit, že se vypaluje. Takže otázka času, kdy opět odejde do .... servisu.

Po této zkušenosti nemohu doporučit

• Supr manipulace
    • Máme sice automat espreso ale máme rádi kávu dobře pomletou
    • Snadná údržba
    • Možná závislost na čerstvě semleté kávě
    • Kalibrace mlecích kamenů

Určitě doporučuji,mlýnek používáme občas ale jsme nadšeni a závislost čerstvé kávy u nás vzrostla

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• splňuje co jsem očekávala

cena odpovídá kvalitě

• design
    • jednoduchá obsluha
    • pomalé mletí
    • nádherný velký displej
    • spousta vychytávek - uzavření zásobníku před vyjmutím, magnetický úchyt držáku páky i spodního krytu
    • nemožnost kalibrace
    • malé mlecí kameny
    • vkládání dózy na mletou kávu

Tento mlýnek u nás prodávaný pod značkou Catler je v domovské Austrálii znám jako Breville Smart Grinder, ve Velké Británii je to Sago a např. v Německu se prodává jako Gastroback 42639.
    Co do designu nemám co vytknout. Nádherné zpracování v nerezovém povrchu a s velkým modře podsvíceným displejem a tlačítky. Je to určitě nejhezčí mlýnek, co jsem doma měl. Působí precizně, poctivě robustně, ale ne mohutně neohrabaně jako profi mlýnky s výškou přes 50 cm. Tento se vejde i do běžné kuchyně mezi linku a horní skříňku. Obsluha i čištění jsou příkladně jednoduché, je s ním radost pracovat. Líbily se mi vychytávky v podobě uzavření zásobníku kávy při jeho uzamčení (před vyjmutím) i magnetické úchyty držáků páky a spodní plošiny. Mlýnek mele hezky pomalu a kávu tak nepřepaluje. To ho předurčuje pro domácí použití, v kavárně by nestíhal.
    Pravděpodobně jsem však narazil na špatný kus, neboť mlýnek správně pracoval pouze v první čtvrtině stupnice požadované jemnosti kávy. Jakmile jsem chtěl kávu jemnější, mlýnek se zasekl a motor se protáčel na prázdno (cvakal). Opakované čištění nepomáhalo, na hrubo běžel mlýnek dobře, ale pak se vždy zastavil. I tak se dala káva na nejjemněji dosažitelný stupeň považovat za jemnou a vhodnou pro espresso, i když naprosto jemná (jako prach) nebyla. Jemnost však zcela neodpovídala stupnici, která zobrazovala 6. nejhrubší stupeň. Stupnici bohužel nelze uživatelsky kalibrovat - lepší mlýnky umožní nastavit zobrazovaný stupeň jemnosti vzhledem ke stutečnému výsledku. Ten se navíc časem u každého mlýnku mění s ohledem na stupeň opotřebovanosti mlecích kamenů a možnot pravidelné kalibrace je proto důležitá. Zde jsou použity kónické mlecí kameny menšího průměru a mechanicky bude tento mlýnek bohužel pravděpodobně nespolehlivý.

• , zakoupeno v KupToTu.cz

• Rychlost přípravy, rozsah hrubosti mletí, mletí v dávce přímo do páky, možnost nastavení velikosti dávky, snadná údržba, velmi kvalitní zpracování atd. ... je to ho opravdu hodně
    • ... závislost na perfektně umleté kávě ... to je základ :)

S klidným svědomým všem vřele doporučuji.

• Kvalitne provedeny stylovy mlynek
    • Jemne nastaveni hrubosti mleti v 25 krocich
    • Vzduchotesne zasobniky na zrnknovou i mletou kavu - uchova aroma
    • Mele primo do paky (nejen Catler)
    • Pro majitele catler spotrebicu jasna volba
    • Tichy /v ramci beznych ocekavani/
    • Snadne cisteni
    • Diky nerezovemu provedeni stabilni
    • Cena by mohla byt lepsi
    • Clovek s timto mlynkem kavu uziva v mnozstvich vetsich nez malych.

Dlouho jsem vybiral vhodny mlynek na kavu a po temer pulrocnim obcasnem prehrabovani netu, nabidek, recenzi apod jsem nakonec zvolil tento. Krasne zapadne do "Catler" kuchyne.
    Mlynek nema vypinac napajeni, proto pozor na standby odbery energie.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Pěkný disain