Lodos 1945 Luxury ořech / třešeň

• Skvělé detailní zpracování dřevěných částí
    • Do vitrínky nádherný
    • Nelze rozebrat a čistit
    • Mlýnské kameny uvnitř očividně z výroby špinavé

Bohužel jsem musel ve lhůtě vrátit. Byť na pohled moc překrásný kousek a do vitrínky radost pohledět, tak po praktické stránce je to už složitější. Mlýnek nelze rozebrat a tedy čistit. Dodaný kus měl špinavé mlýnské kameny. Zkusil jsem čistit ušní tyčinkou, jinak se tam dovnitř sáhnout nedalo, vytáhnul jsem ji černou jak od uhlí a to jsem se jen dotknul horního povrchu, do kamenů jsem se dostat ani nesnažil. Stejně tak zespodu po vysunutí šuplíčku - úplně tmavošedý ubrousek - nechápu, že alespoň to po výrobě neočistí. Kávu bych z toho fakt bez čištění nepil! Sice výrobce uvádí, že se mají vyhodit na pročištění první tři dávky a paní na lince mi radila, abych tím protáhnul nejdříve suchou rýži, ale dost pochybuji, že by to stačilo (navíc to jsem udělat nemohl, abych mohl bez použití vrátit). Fakt je mi moc líto takto negativně hodnotit.... pokud ale ve výrobě zařadí čištění kamenů a případně přepracují na čistitelné mlýnky, okamžitě běžím zakoupit znovu. Vracení mi bylo fakt hodně líto, tak doufám, že mne ve firmě Lodos vyslyší.... ale do té doby musím bohužel takto :(

• vzhled a funkce
    • jednoduchý systém na nastavení hrubostí
    • násypný otvor na kávu je celkem malý, chce to určitý grif ,aby zrnka "neběhala" po stole ;)
    • na nastavení hrubosti potřebujete kleště
    • ostré rohy, osobně bych srazil kapku hrany

i přes malé drobnosti jsem naprosto spokojen a nadšen z kvality zpracování , vzhledu i funkcí.

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Jsem mile překvapena, mlýnek splnil moje očekávání.

Nastavení hrubosti mletí
Typ
ruční
Ruční

Jako byste jej našli na půdě po babičce. Ale zdání klame. Elegantní řada kávomlýnků Lodos 1945 Luxury je novinkou pro rok 2013. Vychutnejte si vůni kávy, která se po chvíli prolne s vůní dřeva, nechte se ukolébat zvukem kávových zrn, rozbíjejících se o mlecí kameny. Jsou chvíle, kdy jste tu jen vy, mlýnek a káva.Obrázek je pouze ilustrativní - ořechové dřevo je ve skutečnosti mírně světlejší.

Jako v každém kávomlýnku Lodos i v modelu 1945 Luxury hledejte především smysl pro tradici a poctivou práci české firmy, jejíž kořeny sahají do roku 1923. Tělo z tvrdého dřeva je dotaženo do nejmenšího detailu, kdy jednotlivé části jsou spojeny tradiční starou technologií cinkového spoje zdobeného intarzií. Každý mlýnek Lodos je originál, vyrobený desetiletími ověřenými postupy s velkým podílem ruční práce.

Čím se kávomlýnek Lodos 1945 Luxury liší od běžného modelu 1945? Je vyroben z velmi kvalitního dřeva, u této varianty dřeva ořechového.

Zásuvka na mletou kávu ani po letech každodenního používání nezačne drhnout, z uzavřené a dobře těsnící násypky se nezakutálí jediné zrnko, klička perfektně padne do ruky. Hrubost mletí nastavíte snadno pootočením matic kličky, kalené ocelové kameny vydrží pracovat celá desetiletí. Prvních 10 let na ně a celý mlecí mechanismus dostáváte záruku.

Lodos 1945 Luxury v kostce: 10 let dlouhá záruka na mlecí mechanismus

Dřevěné tělo s vysokým podílem ruční práce

Kvalitní ořechové dřevo

Plynulé nastavení hrubosti mletí – od velmi hrubého po velmi jemné

Tradiční český výrobek, vyrobeno v tuzemsku

2zákazníci nedoporučují produkt

• jednoduchý systém na nastavení hrubostí
    • na nastavení hrubosti potřebujete kleště
    • ostré rohy, osobně bych srazil kapku hrany

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Jsem mile překvapena, mlýnek splnil moje očekávání.
  • , zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Mlýnek skvěle padne do ruky a kombinací dřev je i skvělým doplňkem. Příprava kávy s ním je příjemný rituál :)

rychlé a kvalitní umletí

• , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• malý otvor na nasypání kávy
  • , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

• Skoro žádná možnost nastavení mletí kávy
    • Mlýnek je malý a má všechny hrany i rohy velmi ostré, tak při mletí řeže do dlaně.
  • , zakoupeno v ČERSTVÁ KÁVA

Není nad čerstvě pomletou kávu.

• , zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

• vypadá pěkně i funguje tak, jak jsem si představoval
  • , zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

Zakoupil jsem jiný produkt, ne tento na který mám psát recenzi.