Morphy Richards 47910

Kapacita násypky
    250 g
    Regulace jemnosti mletí
    Nastavení hrubosti mletí

Kvalitní digitální mlýnek na kávu.

Vlastnosti: příkon 80 W digitální kávomlýnek řady ARC volba množství kávy až 12 šálků precizní nastavení hrubosti kávy

LCD display nerezový drtící segment podsvětlené ovládací prvky objem 250 g

• Kvalita mletí
      • Design
      • Nepříliš praktický tvar nádoby pro namletou kávu - nejde jednoduše čistit
      • Příkon neodpovídá specifikaci prodejců 80 W - na přístroji je uvedena hodnota 120 W

Za ty peníze skvělý mlýnek. Výrobce zřejmě u nových mlýnků vyhověl zákazníkům a nastavil kameny tak, že u mého kusu bylo tovární nastavení u nejjemnějšího mletí opravdu, ale opravdu jemné, takže jsem si nic doštelovávat nemusel. Sice jsem to s tím kupoval, že to budu muset vyladit, ale nechám to tak jak je. Káva je na nejjemnější stupeň velmi kvalitně a stejnoměrně rozemleta, takže já jsem naprosto spokojen.
      Pokud by byla má úvaha o továrním nastavením správná, mé sériové číslo je: 12001817. A v případě, že dodržují číselnou řadu, tak lze tvrdit, že mlýnky s číslem nad, budou též dobře nastaveny.

Můj jsem kupoval v DATART Praha Hostivař

Čas ukáže, co vydrží, zatím toho moc namleto nemá ;)

• Snadné ovládání
      • Relativně snadné čištění
      • Nutné štelování- díky za radu
      • Výdrž mlecího ústrojí nebo celého stroje

Zpočátku z mlýnku spíš padaly kusy kávy, do french presu to bylo v pohodě :-) Na espresso to nešlo použít. Díky návodu tady jsem se v mlýnku pohrabal a seštelování - utažení odspodu bylo otázkou chvilky, poté mlýnek mlel opravdu i na hodně jemno - do džezvy sice ne, ale já džezvu ani nemám, do presovače v pohodě.
      Po čase byl cítit zápach, kdesi uvnitř stroje se usazoval kávový prach, který se tam zkazil - stroj zevnitř poněkud zapáchal, čištění bylo trošku obtížné, musel jsem mlýnek čistit tvrdým kartáčkem, prach se jako napékal na mlecí mechanizmus, který stejně po umletí necelých 5 kilogramů kávy odešel úplně.
      Mlýnek jsem vyreklamoval zcela bez problémů - měl jsem jej cca rok, při reklamaci zjistili, že došlo k nadměrnému opotřebení mlecího mechanizmu nad rámec běžného používání, zřejmě vada kvality materiálu - no já si myslím, že to bylo právě tím utažením :-(
      Vzhledem k proporcím jsem koupil mlýnek jiného výrobce, kde je snazší přístup pro čištění.
      S tímto mlýnkem jsem byl spokojen, ale životnost cca rok je poněkud chabá, ale kdo ví zda byly problematické součásti mlecího mechanizmu, nebo jsem tomu tím utažením pomohl, ale chvíli opravdu mlel skvěle - jen nevím, kolik těch mlecích kamenů jsem vypil ......

• - jak říká Bulomir, po triviálně snadném dotažení mlecích kamenů ze spodu mlýnku se dá nastavit hrubost mletí klidně až na velice jemný prášek
      • - drtící kameny nerez
      • - tovární nastavení hrubosti mletí je příliš hrubé
      • - dávám 10% dolu za nutnost seřízení samo domo, ale možná je spíš výhoda, že je to tak snadné

Bulomir - díky za tip, teď mele lepší než z kavárny!

• Z výroby nastavené příliš hrubé mletí,po seřízení mlecích kamenů je již vše v pořádku.

Po odejmutí dvou malých šroubků ve spodní části přístroje,povolení pojištovací matice lze snadno mlecí kameny přiblížit a docílit jemného mletí.

• velmi nekvalitní nastavení jemnosti mletí, i na nejjemnější stupeň mletí není káva použitelná na přípravu turka.

Kávomlýnek nedoporučuji koupit ani na přípravu espressa

• Vzhled
      • nemele dostatečně jemně , na tureckou kávu nelze použít
      • nedůvěryhodné zpracování přístroje

doporučuji zvolit jiný mlýnek