Nejnovější recenze ze sekce Kávomlýnky

Sage BCG820BTR

Sage BCG820BTR

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Jana

Přidáno: 5. března 2024

(naposledy upraveno 5. března 2024)

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• kvalitní mletí
  • celkem tichý
  • šikovné nastavení
  • prakticky vymyšlený
  • nikde žádná rozsypaná káva

Naprostá spokojenost a nadšení.
Po vyzkoušení několika různých ručních mlýnků (dřina) a dvou různých elektrických (jeden s tříštivými noži, druhý s mlecími kameny, ale 3x reklamován pro nefunkčnost) je tento Sage BCG820BTR konečně kvalitně a podle mých představ fungující mlýnek.
Mele skutečně kvalitně, rovnoměrně. Nevytváří žádný kávový prach (od doby, co ho používám, nemám problém dokonce s opakovaným používáním kávových papírových filtrů, stačí je jen propláchnout, z předchozích mlýnků lezly různě velké kousky mleté kávy včetně prachu) a namletá káva vypadá rovnoměrně rozmělněná, bez viditelných nepravidelností. I pro aeropress používám nejjemnější stupeň mletí. Přístroj na espresso nemám, takže mletí na espresso nedokážu posoudit.
Mletí je překvapivě poměrně tiché (samozřejmě relativně, kdybych spala s mlýnkem v jedné místnosti, vzbudil by mne), ale nebojím se s ním umlít si kafe ani v 5 ráno uprostřed tichého paneláku :o)
Zabere přiměřeně místa, o něco méně, než jsem čekala. Na plochu dost málo, na výšku rozumně (překvapivě dost místa zabere horní násypkový zásobník na zrna), akorát se mi vejde na kuchyňskou linku pod standardně zavěšené panelákové horní skříňky (jen mám méně prostoru na nádobku, z níž sypu zrna do násypky, takže třeba sypu z talířku).
Jsem nadšená i z toho, že kávomlýnek nezanechává absolutně žádný nepořádek. Od té doby, co ho mám, už je jediné rozsypané kafe to, které rozsypu svou vlastní nešikovností, když si drcnu do lžičky s kafem :o) Kávomlýnek nikde nepráší, z výsypky všechno dokonale skončí v nádobce na mletou kávu, která je dodávána s mlýnkem, a dokonce i když melu jen do jakékoliv jiné své vlastní krabičky podržené pod výsypkou. Už ani mikrosmítko kafe nazmar :-D A to dokonce ani tehdy, když jsem si několikrát nevšimla, že pod výsypkou nemám žádnou nádobku a namleté kafe skončilo na plošince mlýnku pod výsypkou, na kterou se staví nádobka na umletou kávu - ani tehdy to umleté kafe mlýnek nerozprášil do okolí, ale zůstalo spořádaně na hromádce pod výsypkou, takže stačilo jen zaláteřit na mou nepozornost, vzít talířek a shrnout kafe z plošinky mlýnku pod výsypkou na ten talířek a z něj do aeropresu.
Přístroj je velmi šikovně řešený. Oceňuji především dokonale vymyšlenou nádobku na umletou kávu. Precizně a kvalitně zpracovaná, z kouřově průhledného plastu, takže je viditelné množství kávy v ní, široká, takže z otevřené nádobky se dobře lžičkou nabírá umletá káva. Je opatřena kovovým šroubovacím víčkem, které má jeden otvor určený pod násypku. Otvor ve víčku se však dá zavřít vzduchotěsným otočným víčkem. Nádobka tedy po umletí může dokonale posloužit třeba k přenosu namleté kávy do zaměstnání, protože je vzduchotěsná. Zde je snad jediná drobnost, kterou by šlo ještě vylepšit - kovové víčko nádobky se zavírá na závit jen s cca 1,5 otáčkou, nedá se pevněji dotáhnout, stačí tedy trochu chytnout a otvírá se příliš snadno, mám tedy občas obavu, aby se mi v tašce neotevřela (i když k tomu dosud nedošlo), lepší by byl ještě o trochu delší závit. Díky tomuto kovovému víčku však nádobka správně docvakne k magnetické úchytce, aby byla správně umístěná pod násypkou. Podobně tak docvakne pod výsypku i jakákoliv jiná kovová nádobka (s oblibou používám malinkou kulatou kovovou plechovku, původně od vzorku čaje, velkou tak akorát na jednu porci kávy, když si s sebou někam beru jednu porci kávy). Mlýnek umožňuje mlít i přímo do páky, k čemuž je součástí přibaleného příslušenství mlýnku speciální úchytka. Tu jsem nepoužila, ale ze zkušenosti s mletím i do jiné nádobky věřím, že i do páky namele výborně a bez rozsypání kávy do okolí.
Mlýnek se podle návodu dá sestavit i nastavit před prvním použitím, i když to není úplně jednoduché.
Návod je srozumitelný a dostatečně použitelný pro používání. Oceňuji i určitou možnost programování, zejména požadovaného množství dávky/dávek, byť jen podle času mletí, pro mou potřebu naprosto dostatečné, po cca 4 pokusech jsem si nastavila dávku podle mých potřeb. Pro více dávek, třeba na dovolenou, jsem jen namačkala počet dávek. Jen mě překvapilo, že od určitého počtu dávek už programátor čas mletí časem jedné dávky nenásobil, asi je nějaká limitovaná maximální doba mletí v kuse, ale to je už detail, když o tom vím, prostě si ohlídám, kolik dávek najednou můžu umlít.
Násypka se zásobníkem na zrna je vzduchotěsná, kouřově průhledná, takže krátkodobě v něm lze nechávat určitou zásobu zrn, je dobře vidět, kolik jich tam ještě čeká na semletí.
Displej je velký, výborně čitelný, přehledný.
Takže závěrem - už ho používám cca půl roku a stále přetrvává prvotní nadšení a naprostá spokojenost. Koupila jsem ho v akci, přesto už byl spíš v dražší kategorii (4500 Kč v září 2023), ale ani vteřinu toho nelituji, bez sebemenšího váhání bych si ho koupila znovu a s nejlepším svědomím bych ho doporučila komukoliv z přátel a rodiny.

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu a budeme se těšit
na Vaše další nákupy.
Přejeme pěkný den.
ONLINESHOP.CZ

Ověřený zákazník MALL.CZ Miroslav Kosejk, Jičín

Přidáno: 5. března 2024

Zakoupeno v MALL.CZ

• Tradiční výhoda výběru v klidu z domova.
Sage SCG600BTR

Sage SCG600BTR

PatrikN PatrikN

Přidáno: 2. března 2024

• nastavení hrubosti a objemu semleté kávy
  • tichý chod
  • jednoduchá obsluha
  • pěkný vzhled
  • kvalitní zpracování

Koupil jsem to rodičům, kteří pijí nejraději turka. Jsou moc spokojení, protože si vždy vaří z čerstvě namleté voňavé kávy.

Bosch TSM6A011W

Bosch TSM6A011W

Ověřený zákazník planeo.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. března 2024

Zakoupeno v planeo.cz

Vše v pořádku odpovídá ceně.

ETA Aromo 0064 90000

ETA Aromo 0064 90000

Ověřený zákazník Alza.cz Pan Kritik

Přidáno: 28. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Ozvu se za dva roky, co mám hodnotit.
  • Ozvu se za dva roky

Ověřený zákazník GOURMETKAVA.CZ Ověřený zákazník

Zakoupeno v GOURMETKAVA.CZ

• Káva voní
Timemore Chestnut C2 Black

Timemore Chestnut C2 Black

Ověřený zákazník Kava.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Kava.cz

• Mletí jde úplně lehce, nezadrhává a zrnitost namleté kávy je konstantní podle momentálního nastavení.

Při mletí se ozývá pískot, ale předpokládám, že se po delší době "sám namaže" mastnými složkami z mleté kávy.

Ověřený zákazník DNO elektro Tom

Zakoupeno v DNO elektro

• Kónické keramické mlecí kameny
  • Nastavení hrubosti mletí
  • Dobíjení usb-c

S mlýnkem jsem maximálně spokojen. V jedné dávce dokáže namlít až 30g kávy, což je pro mě maximálně dostačující (zásobník na namletou kávu pojme více, ale musí se mlít ve více dávkách). Rychlost mletí je srovnatelná s ručním mlýnkem, ale samozřejmě pohodlnější. Mlýnek je elegantní a jednoduchý, ať co se týče ovládání, nastavení hrubosti mletí, tak čištění. Neméně podstatnou výhodou je jeho nízká cena.

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 26. února 2024

(naposledy upraveno 26. února 2024)

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Výkon
  • Kvalita

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. února 2024

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• jednoduché ovládání, snadná manipulace s přístrojem
  • možnost nastavení hrubosti mletí
  • nastavení hrubosti mletí je "okometrické", musíte si jej vyzkoušet. Není k dispozici žádná stupnice, jen točíte kolečkem doprava/doleva. Při změně hrubosti mletí (třeba pro jiný způsob přípravy kávy) se těžko vrátíte k předchozímu nastavení.

Mlýnek je určen hlavně pro nenáročné uživatele, pro jednotlivce/menší domácnosti s nižší frekvencí konzumace kávy, kteří chtějí čerstvě namletou kávu, ale nemají chuť/čas se trápit s ručním mletím.
Bude asi fajn i na cestování.

Lodos Nástěnný mlýnek Keramika pomněnky

Lodos Nástěnný mlýnek Keramika pomněnky

Ověřený zákazník Dokredence.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. února 2024

Zakoupeno v Dokredence.cz

Výborně mele a káva voní po celém bytě.

Sencor SCG 3050SS

Sencor SCG 3050SS

Ověřený zákazník planeo.cz m.vaj

Přidáno: 23. února 2024

Zakoupeno v planeo.cz

Splňuje mé představy o kávomlýnku

Siguro GR-K630SU Inneo

Siguro GR-K630SU Inneo

Ověřený zákazník Alza.cz Radka

Přidáno: 22. února 2024

(naposledy upraveno 22. února 2024)

• Zatím super

• poměr cena výkon

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz Eva Brossová

Přidáno: 21. února 2024

Zakoupeno v MegaKnihy.cz

Je levný, tichý. Sencor přístroje ráda používám.

Ověřený zákazník Alza.cz Pette

Přidáno: 21. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Malý mlýnek s nádobkou na cca 2 kávy.
  • Mele dobře, lehký, ruka při mletí nebolí
  • Keramický mlecí mechanismus
  • Hrubost nastavitelná
  • Pěkný design
  • Nálepka Made in China (a nešla lehce sloupnout)

Celkově jsem s výrobkem velmi spokojen.

Tchibo 612639

Tchibo 612639

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. února 2024

• Malý, kompaktní
  • Nabíjecí, takže se nikde nemotá šňůra
  • Umletá káva propadává do spodní nádoby, ze které se velmi pohodlně přesype na cílové místo určení
  • Lze nastavit hrubost mletí
  • Když je hotovo, automaticky se vypne
  • Mletí trvá dlouho
  • Pouze na 22 g kávy

Malý mlýnek, na kterém lze nastavit hrubost mletí. Je to snad jediný takhle malý, kde se káva nemele v horní části, ve které jsou i nože a odkud se pak špatně vysypává. V tomto mlýnku káva krásně propadává do spodní nádobky. A řešení s akumulátorem nakonec super. Zatím namlety 4 dávky a stále nabití na 100 % a nikde se nemotá šňůra.

Timemore C3 ESP PRO Black

Sencor SCG 5050BK

Ověřený zákazník Elektro Oáza Ověřený zákazník

Přidáno: 19. února 2024

Zakoupeno v Elektro Oáza

Vyzkoušeno zatím krátce, ale naprostá spokojenost.

Zobrazuji 21 - 40 ze 500 recenzí 1 [ 2 ] 3 4 5...25